А Б В Г Д Е Ж З І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Э Ю Я

  ПРОЗВІШЧА

  ІМЯ

  ІМЯ ПА БАЦЬКУ

ДАТА

 НАРАДЖЭННЯ

МЕСЦА

 НАРАДЖЭННЯ

  А        
  АКУЛА Кастусь   16.11.1925 в. Верацеі, Докшыцкі р-н
  Ананьеў Паўлюк  

1905

в. Андрасковічы, Гарадоцкі р-н

  Аршанскі Бэр  

30.11.1883

г. Гарадок

  АСІПЕНКА Алесь Харытонавіч 07.09.1919 в. Пушкары, Віцебскі р-н
  АСЯНДОЎСКІ Антон Мартынавіч 08.08.1876 г. Віцебск
  АТРАШКЕВІЧ Валерый Іосіфавіч

22.04.1939

в. Красная Горка, Ушацкі р-н

  АЎЛАСЕНКА Генадзь Пятровіч

16.08.1955

в. Ліпавец, Ушацкі р-н

       

 

 

  Б    

 

 
  Бабаед Алесь (Аляксандр) Міхайлавіч 08.10.1958 в. Чаўнышкі, Бешанковіцкі р-н
  БАБАРЫКА Маіна Максімаўна 21.03.1930 г. Віцебск
  БАГУШЭВІЧ Юрый (Георгій) Канстанцінавіч 05.05.1917 г. Орша
  Бандарэнка Уладзімір Карпавіч 1939 Лёзненскі р-н
  БАРАВІК (САПР. НОВІКАВА) Марыя Якаўлеўна 22.02.1946 в. Прэабражэнка, Глыбоцкі р-н
  БАРАДЗЁНАК Тамара Дзмітрыеўна 04.05.1959 в. Матырына, Ушацкі р-н
  Барадулін  Рыгор Іванавіч 24.02.1935 в. Верасоўка (цяпер в. Гарадок), Ушацкі р-н
  БАРЭЙША Міхась Уладзіміравіч  04.01.1950 в. Новы Лад, Верхнядзвінскі р-н
  Барсток Марына (Марыя) Мікітаўна 15.04.1916 в. Наркавічы, Верхнядзвінскі р-н
  БАРШЧЭЎСКІ Ян Францавіч 1790 в. Мурагі, Полацкі пав., зараз Расонскі р-н
  БАРЫСЕНКА Уладзімір Уладзіміравіч 05.01.1949 в. Якаўлевічы, Аршанскі р-н
  БАС Ісідар (Ізраіль) Самуілавіч   г. Віцебск
  Батрак  (сапр.  Казлоўскі) Іван Андрэевіч 29.02.1892 Талачынскі р-н
  Беляжэнка Барыс Паўлавіч 05.06.1937 в. Бачэйкава, Бешанковіцкі р-н
  Броўка  Пётр Усцінавіч 12(25).06.1905 в. Пуцілкавічы, Барысаўскі пав., Мінская губ.,  цяпер Ушацкi р-н
  Бубала Антон Францавіч 27.10.1942 в. Гісялева, Асвейскі р-н,            цяпер Верхнядзвінскі р-н
  БУЙНОЎСКІ Юзэф   31.03.1910 маёнтак Аколіца-Рудава, Браслаўскі р-н
  БУРАЎКІН Генадзь Мікалевіч 28.08.1936 в. Шуляціна (цяпер в. Тродавічы), Расонскі р-н
  Быкаў Васіль Уладзіміравіч 19.06.1924 в. Бычкі, Ушацкі р-н
       

 

 

  В        
  Варатынская Галіна Аляксандраўна 21.01.1953 в. Ваўчо, Ушацкі р-н
  ВАСІЛЁНАК   Сяргей Іванавіч 23.02.1902 в. Гарывец, Сенненскі р-н
  ВАСІЛЁНАК Яўген Пятровіч 26.12.1917 г.Орша
  Вераніцын Канстанцін Васільевіч

01(13).06.1834 – каля 1904

в. Астраўляны, Гарадоцкі р-н

  ВІГДОРАВА Фрыда  Абрамаўна 1915 г.Орша
  ВОРАНАЎ Мікалай Гаўрылавіч

13.12.1936

в. Віры, Гарадоцкі р-н

  ВУЛЬ Ялегі Пранціш 21.04.1835 г. Віцебск
  ВЯЛЮГІН  Анатоль Сцяпанавіч 27.12.1923 в. Машканы, Сенненскі р-н
  Вярба (сапр.  Сакалова) Вера (Гертруда) Пятроўна

14.01.1942

в. Высокі Гарадзец, Талачынскі р-н

  ВЯРЦІНСКІ Анатоль Ільіч 18.11.1931 в. Дзямешкава, Лепельскі р-н
  Вярыга-Дарэўскі   Арцём Ігнатавіч 23.10(4.11).1816

мяст. Кублічы, Лепельскі пав., Віцебская губ., цяпер Ушацкі р-н

           
  Г        
  ГАНЧАРОЎ Мікола Іванавіч 08.05.1934 в. Заполле, Віцебскі р-н
  ГАПАВА Валянціна Ігнатаўна 03.01.1923 в. Малая Чэрніца, Віцебскі р-н
  ГАРБАЧОЎ   Міхаіл Васільевіч 24.03.1921 в. Бесцвіна, Сенненскі р-н
  ГАРУЛЁЎ  Мікалай Аляксандравіч 06.11.1919 в. Баева, Дубровенскі р-н
  Гейнэ Аркадзь Андрэевіч 10.01.1919 г. п. Бешанковічы
  Героднік Генрых Іосіфавіч 1911 г. п. Асвея, Верхнядзвінскі р-н
  ГМЫРАК Лявон   06(18).04.1891 в. Параф'янава, Докшыцкі р-н
  Гутковіч Аляксандр Залманавіч 20.12.1920 Бешанковіцкі р-н
  Гушча Ян   24.12.1917 фальварак Загасцінне, Міёрскі р-н
           
  Д        
  ДАВЫДЗЕНКА Ніна Васільеўна 12.06.1922 г. Віцебск
  ДАЛЕНГА-МАСТОВІЧ Тадэвуш Стэфанавіч 10.08.1898 маёнтак Акунёва, Глыбоцкі р-н
  ДАМБРОЎСКІ Франц Вікенцьевіч 27.01(08.02).1851 г. Віцебск
  ДЗМІТРЫЕЎ Генадзь Рыгоравіч

18.10.1943

в. Злыднікі (цяпер Першамайка), Гарадоцкі р-н

  ДРАЗДОЎ Валерый Фёдаравіч

11.02.1949

в. Евіна, Гарадоцкі р-н

  ДУБОЎКА Уладзімір Мікалаевіч 15.07.1900 в. Агароднікі, Пастаўскі р-н
  ДУБРОВІЧ (сапр. Рэдзька) Алесь (Аляксей) Рыгоравіч 1910 в. Каралевічы, Дзісенскі пав., Віленская губерня, цяпер Глыбоцкі р-н
  ДУДАРАЎ  Аляксей Ануфрыевіч 06.06.1950 в. Кляны,  Дубровенскі р-н
  ДУДЗЮК Зінаіда Іосіфаўна 29.03.1950 в.Слабодка, Браслаўскі р-н
  ДУДО Пятро (Пётр) Дзмітрыевіч 04.09.1911 в. Забалацце, Лепельскі р-н
  ДУДЫШКІН Сцяпан Сямёнавіч 25.12.1820 (06.01.1821) г. Віцебск
           
  Е        
       

 

 

  Ж        
  ЖАЛЯЗНЯК Рыгор Самуілавіч 1914 (верасень) г. Віцебск
  ЖАЛЯЗОЎСКІ Анатоль Пятровіч 05.02.1943 в. Крапіўна, Аршанскі р-н
  ЖАРНАСЕК Ірына Францаўна 17.01.1953 в. Чаранкі, Глыбоцкі р-н
  ЖАЎРУК  (сапр. Сінічкін) Алесь (Аляксандр) Дзмітрыевіч 19.08.1910  г. Сянно
  Журба (сапр.  Івашын)

Янка (Іван)

 

18(30).04.1881

в. Купніна, Лепельскі пав.,

цяпер Чашніцкі р-н

           
  З        
  Законнікаў Сяргей Іванавіч 16.09.1946 в. Слабада, Бешанковіцкі р-н
  Зарэцкі  (сапр.  Касянкоў)

Міхась

(Міхаіл)

Яўгенавіч 20.11.1901

в. Высокі Гарадзец, Сенненскі павет, Магілеўская губерня,

цяпер  Талачынскі р-н

  Знаёмы  (САПР.  Клопаў) Сяргей Дзмітрыевіч 14(27).06.1909

в. Звонь, Лепельскі пав.,

Віцебская губ., цяпер Ушацкі р-н

  ЗУБРЫЦКІ  Эдуард Іосіфавіч 17.04.1942 в. Шклянцы
           
  І        
           
  К        
 

КАЛОДЗЕЖНЫ  

Леанід Трафімавіч 28.02.1935 в. Солаўе, Аршанскі р-н
  КАНАПЕЛЬКА Анатоль Мікалевіч 16.11.1939 г. п. Расоны
  Капусцёнак Генадзь Уладзіміравіч 1925 в. Фартунава, Верхнядзвінскі р-н
  КАРАТКЕВІЧ Уладзімір Сямёнавіч 26.11.1930 г. Орша
  кенька Міхаіл Паўлавіч 08.02.1947 в. Верацеі, Пастаўскі р-н
  КІРВЕЛЬ  Анатоль Мяфодзьевіч 23.07.1939 в. Вітунічы, Докшыцкі р-н
  КІРЫЛАЎ Герман Іларыёнавіч 15.12.1937 г. п. Шаркаўшчына
  КЛЯШТОРНЫ Тодар Тодаравіч 26.02.(11.03).1903 в. Парэчча, Лепельскі р-н
  КНЯЗЬНІН Францішак Дыянізы 04.10.1749 г. Віцебск
  КОНАНАЎ Віктар Міхайлавіч

 

в. Вярэчча, Гарадоцкі р-н

 

КОРБАН

Уладзімір

Іванавіч

25.08.1910

пас. Барань, Аршанскі р-н

  КРЫКЛІВЕЦ Алена Уладзіміраўна 21.03.1983 г. Віцебск
           
  Л        
  ЛАГІН Лазар Іосіфавіч 04.12.1903 г. Віцебск
  ЛАГУН Віктар   1956 в. Сталіца,  Шаркаўшчынскі р-н
  ЛАДА–ЗАБЛОЦКІ   Тадэвуш   28.08.1811 Сенненскі р-н
  ЛЕБЯДА (ШЫРАКОЎ) Тодар (Пётр)   06.01.1914 г. Віцебск
  ЛІСІЦЫН Уладзімір Сяргеевіч 13.04.1944  
  Лось Еўдакія Якаўлеўна 01.03.1929 в. Старына, Ушацкі р-н
  ЛЫНЬКОЎ Міхась Ціханавіч 30.11.1899 в. Зазыбы, Віцебскі р-н
  ЛЯШОНАК (псеўданім Тамаш Ляшонак) Фама Васільевіч 05.09.1935 в. Загор'е, Глыбоцкі р-н
           
  М        
  МАЙСЕЕНКА Анатоль Фядосавіч 01.09.1940  в. Халалееўка, Дубровенскі р-н
  малец Янусь (Іван) Вільгельмавіч 08.02.1951 в. Хрыстова, Пастаўскі р-н
  Мальчэўская  (сапр. Крыжаноўская) Яўгенія Еўдакімаўна

25.07.1949

в. Замошша, Чашніцкі р-н

  МАРАЛЁЎСКІ  Юзаф  

05.03.1777

г. Гарадок

  МАРЦІНКЕВІЧ Геранім Францавіч

14.07.1816

в.Тулава, Віцебскі р-н

  МАТУКОЎСКІ Мікалай Ягоравіч 12.09.1929 в. Калюціна, Расонскі р-н
  МАЎЗОН Аркадзь Іосіфавіч 23.09.1918 г. Віцебск
  МІНСКІ (сапр. Віленкін) Мікалай Максімавіч 27.01.1855 мяст. Глыбокае
  МІРОНАЎ Аляксандр Ящгенавич 23.11.1910 г. Орша
  Мірановіч Міхась Канстанцінавіч 18.02.1948 в. Старына, Ушацкі р-н
  МІХНО Уладзімір Фёдаравіч 06.03.1964 в. Чэрцы, Лепельскі р-н
  МОДЭЛЬ Міхась(Мендэль) Моўшавіч 31.03.(13.04.)1904 в. Камень, Лепельскі р-н
  Мядзюта Валянціна Барысаўна 1918 в. Сяргееўка, Верхнядзвінскі р-н
  МЯЖЭВІЧ Уладзімір Навумавіч 23.05.1907 пас. Якаўлевічы. Аршанскі р-н
           
  Н        
  НАМЕСНІКАЎ Мікалай Уладзіміравіч 30.07.1962 г. Віцебск
  НІКІФАРОЎСКІ Мікалай Якаўлевіч 17.05.1845 в. Вымна, Віцебскі р-н
           
  О        
           
  П        
  ПАЛАЧАНІН  Фёдар Антонавіч 27.08.1951 в. Чаркасы, Докшыцкі р-н
  Палітыка Дзмітрый Антонавіч 15.05.1915 в. Гарывец, Чашніцкі р-н
  Панізнік Сяргей   10.05.1942 в. Бабышкі, Міёрскі р-н
  ПАЧОПКА (псеўданім Башкір, Праваслаўны) Янка (Іван) Пятровіч 08.11.1890 в. Летнікі, Дзісенскі пав., Віленская губерня, цяпер Глыбоцкі р-н
  Пашкоў Генадзь Пятровіч 23.03.1948 в. Ліпавічы, Чашніцкі р-н
  Пашкевіч Нічыпар Еўдакімавіч 12.12.1924 в. Філістава, Талачынскі р
  ПЕРАСВЕТАЎ Іван   16 ст. в. Плюсы (раней Перасвеціца), Браслаўскі р-н
  Петрашкевіч   Аляксандр Лявонцьевіч 01.05.1930 в. Пярэвалачня, Талачынскі р-н
  Пецюкевіч Уладзімір Генрыхавіч 01.03.1943 в. Цяцёркі, Браслаўскі р-н
  ПІЯТУХОВІЧ   Міхаіл Мікалаевіч 23.02.1891 в. Алексінічы, Сенненскі р-н
  пракаповіч Ігар Міхайлавіч 09.12.1960 г. Паставы
  ПРАСКУРАЎ  Васіль Фёдаравіч 25.08.1926 в. Негаціна, Дубровенскі р-н
  Просты (сапр.  Бобіч) Пётра (Ільдэфанс)   22.01.1890 в. Дзедзіна, Міёрскі р-н
  Пшчолка Аляксандр Раманавіч 1869 в. Чарсцвяды, Ушацкі р-н
           
  Р        
  РАДКЕВІЧ  Яўген Рыгоравіч 03.10.1937 г. Сянно
  РАЙЧОНАК Міхась   1972 в. Германавічы, Шаркаўшчынскі р-н
  РАКІТА (САПР. ЗАКОННІКАЎ)  Сяргей Васільевіч 15.10.1909 в. Ліцвінава, Дубровенскі р-н
  РАКОЎСКІ Лявонцій Іосіфавіч 09.01.1896 г. Глыбокае
  РУБЛЕЎСКІ Сяргей Васільевіч 24.12.1954 в. Бабча,  Лепельскі р-н
  Рэлес Рыгор Львовіч 23.04.1913 г. Чашнікі
  Рылько Алесь   27.03.1923 в. Рыдамля, Талачынскі р-н
  РЫПІНСКІ Аляксандр Феліксавіч 1811 в. Кукавячына, Віцебскі р-н
           
  С        
 

Савіч-Заблоцкі (САПР.

Суліма-Савіч-Заблоцкі) 

Вайніслаў Казімір Канстанцінавіч 03.03.1850 маёнтак Панчаны, зараз Міёрскі р-н
  САДКОВІЧ Мікола Фёдаравіч 21.01.1907 в. Вусце, Аршанскі р-н
  САКОВІЧ Павел Пайлавіч 24.05.1941 г. Орша
  САЛТУК Алег Уладзіміравіч 25.08.1946 в. Рыжэнькі, Шумілінскі р-н
  САУЛІЧ Уладзімір Уладзіміравіч 01.09.1951 в. Мацясы, Глыбоцкі р-н
 

Сахарава (Сапр.  Нікановіч)

Вольга Фёдараўна 15 (18).06.1884

в. Казаноўка, Лепельскі павет,

цяпер Чашніцкі р-н

  СВІРКА Юрась (Юрый) Мікалаевіч 06.05.1938 в. Маргавіца, Докшыцкі р-н
  СІПАКОЎ Янка   15.01.1936 в. Зубрэвічы, Аршанскі р-н
  СІТАЎ Уладзімір Анісімавіч 24.05 1940 г. Віцебск
  Сіўко Франц Іванавіч 03.05.1953 в. Вята, Міёрскі р-н
  СКАПА  Уладзімір Рыгоравіч 05.01.1935 в. Сукрэмна, Сенненскі р-н
  СКАРЫНКІН Уладзімір Максімавіч 07.06.1939 г. Віцебск
  СОСНА Кацярына     в. Паяначы, Шаркаўшчынскі р-н
  СТАВЕР Алесь (Аляксандр) Сяргеевіч 10.08.1929 в. Маргавіца, Докшыцкі р-н
  СТАДОЛЬНІК   Іван Канстанцінавіч 12.09.1940 в. Янкі,  Докшыцкі р-н
  СТАХОВІЧ   Алесь (Аляксандр) Іосіфавіч 03.07.1907 в. Кашына, Аршанскі р-н
  Сухаруцкая Галіна Пятроўна 1932 в. Пагосцішча, Лёзненскі р-н
  Сушко Павел Міхайлавіч 07.11.1909 в. Сушкі, Міёрскі р-н
  Сушко Пятро Паўлавіч 01.01.1937 в. Сушкі, Міёрскі р-н
           
  Т        
  Тапчэўскі Фелікс Феліксавіч каля 1838 фальварак Будзішча (Лёсава), Полацкі пав., Віцебская губ., цяпер Ушацкі р-н
  Тычка Галіна Казіміраўна 11.11.1955 в. Сташулі, Міёрскі р-н
           
  У        
           
  Ф        
  ФЁДАРАЎ  Яўген Аляксандравіч 15.01.1897 г. п. Відзы, Браслаўскі р-н
  ФІЛІПОВІЧ Марыя Канстанцінаўна 01.01.1947 в. Смётанка, Аршанскі р-н
           
  Х        
  Хадкевіч Тарас Канстанцінавіч 07.03.1912 в. Шайцерава, Дрысенскі павет, цяпер Верхнядзвінскі р-н
  ХАЗАНСКІ Уладзімір Якаўлевіч 1923 г. Гарадок
  Халіп  Уладзімір Трафімавіч 07.09.1939 в. Двор Пліна, Ушацкі р-н
  ХАТУЛЁЎ Пятро   29.06.1912 г. Віцебск
           
  Ц        
  ЦВЯРСКІ Аляксандр Давыдавіч 1923 г. Віцебск
 

Цяпінскі (Сапр.

Цяпінскі-Амельяновіч)

Васіль Мікалаевіч 1530 – 1540

Полацкае ваяводства,

цяпер в. Цяпіна, Чашніцкі р-н

           
  Ч        
  ЧАБАН Тамара Канстанцінаўна 31.05.1952 в. Чабаны, Глыбоцкі р-н
  ЧАРНЯЎСКАЯ   Леаніла Усцінаўна 16.11.1893 в. Таргуны, Докшыцкі р-н
           
  Ш        
  ШАКУЛАЎ Грыгорый Логвінавіч 1910 в. Паўлавічы. Віцебскі р-н
  Шашкоў Алесь(Аляксандр) Андрэевіч 03.01.1923 в. Раманоўшчына, Чашніцкі р-н
  ШМАНЬ Генадзь Якаўлевіч 1931 в. Бяскатава, Гарадоцкі р-н
  Э        
           
  Ю        
  ЮХНАВЕЦ Янка   03.11.1921 в. Забродак, Докшыцкі р-н
           
  Я        
  Якутаў Уладзімір Дзмітрыевіч 05.11.1926 в. Рацькава, Ушацкі р-н
  ЯЛУГІН Эрнест Васільевіч 19.11.1936 ст. Асінаўка, Дубровенскі р-н
 

Аршанскі раён   Бешанковіцкі раён   Браслаўскі раён   Верхнядзвінскі раён    Віцебскі раён  

ГАРАДОЦКІ раён ГЛЫБОЦКІ раён  Докшыцкі раён   Дубровенскі раён   Лепельскі раён   Лёзненскі раён  

Міёрскі раён   Пастаўскі раён   Полацкі раён   Расонскі раён   Сенненскі раён

Талачынскі раён   Ушацкі раён   ЧАШНІЦКІ раён   Шаркаўшчынскі раён   Шумілінскі раён

ЛЕГЕНДЫ І ПАДАННІ   ГарадЫ ВОБЛАСЦІ   ГЕРАЛЬДЫКА

ПІСЬМЕннікі, паэты, літаратары   МАСТАКІ   ВЫДАТНЫЯ І ЗНАКАМІТЫЯ ЛЮДЗІ

ГЕРОІ САВЕЦКАГА САЮЗА   ГЕРОІ САЦЫЯЛІСТЫЧНАЙ ПРАЦЫ

Галоўная  Карта сайта

© ГУ "Витебская областная библиотека им. В. И. Ленина", 1999 – 2010