А Б В Г Д Е Ж З І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Э Ю Я

 

  ПРОЗВІШЧА

  ІМЯ ІМЯ

  ІМЯ ПА БАЦЬКУ

ДАТА

 НАРАДЖЭННЯ

  Месца нараджэння

  А        

Абазоўскі  

Канстанцін

Антонавіч

01.10.1919

в. Абухава, Лепельскі пав.,

цяпер Бешанковіцкі р-н

АБРАМЕНКА

Дзмітрый

Кузьміч

22.07.1910

в. Філіпкава, Віцебскі р-н

АВЕКАЎ  Іван Аўдзеевіч 19.05.1919 ст. Асінаўка, Дубровенскі р-н

Аверчанка

Мікалай 

Іванавіч

1922

в. Маісеенкі, Гарадоцкі р-н

АКУЦЫЁНАК Пётр Антонавіч 25.03.1923 г. п. Шуміліна
АЛЬХОЎСКІ

Мікалай 

Іванавіч

10.10.1939 в. Межава, Аршанскі р-н

Ананьеў  

Марцін

Аляксеевіч

27.04.1900

в. Ісайкі, Гарадоцкі р-н

Анташкевіч 

Фёдар

Кузьміч

1922

в. Казігорка, Талачынскі р-н

АНТОНЕНКА

Аляксей

Касьянавіч

10.02.1911

в. Васькавічы, Віцебскі р-н

АСТАШЭНКА

Фёдар

Апанасавіч

19.06.1896

в. Вял. Любшчына, Віцебскі р-н

           
  Б        
БАГАРАД Самуіл Нахманавіч 4.(17).08.1907 г. Віцебск

Багданаў  

Рыгор 

Багданавіч 

04.02.1910

в. Марцюшы, Гарадоцкі р-н

Бумагін  

Іосіф

Раманавіч

17.10.1907

г. Гарадок

Бурак

Андрэй

Мацвеевіч

1911

в. Асвеіца, Верхнядзвінскі р-н

Баталаў Рыгор Міхайлавіч 15(28).01.1915 г. Віцебск
БЕСКІН Ізраіль Саламонавіч 13(25).11.1895 г. Віцебск
Бумагін Іосіф Раманавіч 08.(17)10.1907 г. Віцебск
 

Буткевіч 

Леанід

Уладзіміравіч

31.12.1918

в. Хотліна, Чашніцкі р-н

Барадаўка

Павел

Рыгоравіч

23.01.1908

в. Асташова, Чашніцкі р-н

           
  В        
  ВАСІЛЕЎСКІ

Ягор

Васілевіч

01.01.1922

в. Гарбачова, Віцебскі р-н

  Высагорац    Міхаіл Амосавіч 19.11.1920 в. Стрыжава, Бешанковіцкі р-н
           
  Г        

ГАБРУСЕЎ  Аляксей Канстанцінавіч 01.01.1922 в. Гарошкава, Дубровенскі р-н

Галецкі  

Пётр

Антонавіч

1919 

в. Майдан, Талачынскі р-н

Гарноў Цімафей Якаўлевіч 1916 в. Асіпова, Лёзненскі р-н
ГАРФУНКІН Рыгор Саламонавіч 06.08.1920 г. п. Янавічы, Віцебскі р-н

Гапяёнак   

Мікалай

Іванавіч

17.04.1919

в. Глінішча, Гарадоцкі р-н

Гаравец  Аляксандр Канстанцінавіч 27.02(12.03)1915

в. Машканы, Сенненскі павет, Магілёўская губерня,

цяпер Сенненскі р-н

ГЛАЗУНОЎ Пётр Аляксеевіч 20.02.1920 в. Петрачкі, Віцебскі р-н
ГРЫШЧАНКА Пётр Лук'янавіч 01.08.1921 в. Кукавячына, Віцебскі р-н
           
  Д        

Даватар

Леў

Міхайлавіч

20.02.1903

в. Хоціна, Лепельскі пав.,

цяпер Бешанковіцкі р-н

Дарошчанка

Іван

Васільевіч

05.05.1922

в. Дубраўка,  Гарадоцкі р-н
ДАЎБЕШКІН Пётр Лукіч

08.10.1912

в. Паўлавічы, Віцебскі о-н

 

Дзямідаў

Васіль

Аляксандравіч

12.04.1921

в. Чарэя, Чашніцкі р-н
 

Дуброўскі

Фёдар

Фаміч

17.04.1901

в. Замошша, Ушацкі р-н
ДУДЧЫК

Павел

Андрэевіч

12.07.1918

в. Казённыя Паршні, Аршанскі р-н

           
  Е        
 

ерашоў

Іван

Міхайлавіч

26.09.1911

г. Лепель

           
           
  Ж        
ЖУКАЎ Сцяпан Іванавіч 01.05.1923 в. Пушча, Расонскі  р-н
           
  З        

Забагонскі

Сямён

Аляксандравіч

14.01.1910

в. Залучча, Верхнядзвінскі р-н

ЗАВАДСКІ

Уладзімір

Георгіевіч

13.01.1919

г. Орша

Занько

Фёдар

Пятровіч

22.09.1921

в. Занькі, Лепельскі р-н

ЗЯНЬКОВА Ефрасіння Савельеўна 22.12.1923 в. Ушалы, Віцебскі пав., цяпер Шумілінскі р-н
           
  І        
Іваноўскі Яўген Піліпавіч 07.04.1918 в. Чарэя, Чашніцкі р-н
           
  К        
Кабзун Іван Міхайлавіч 24.11.1902 в. Барсукі, Верхнядзвінскі р-н
Каваленка    Сяргей Анісімавіч 27.11.1921 в. Ульянавічы, Сенненскі р-н
Казлоў Арсенцій Яфімавіч 20.02.1919 в. Газьба, Гарадоцкі р-н
КАЗЛОЎ Пётр Міхайлавіч 24.07.1893 в. Калена, Дзісенскі пав., цяпер в. Залесная, Глыбоцкі р-н
Камельчык Міхаіл Сцяпанавіч 08.06.1921  в. Бушмін, Талачынскі р-н
Kамінскі Іван Іларыёнавіч 08.11.1919 в. Мяккія, Сенненскі павет, цяпер в. Масоры, Сенненскі р-н
КАНАВАЛЕНКА Уладзмір Ануфрыевіч 22.04.1917 в. Скрэбні, Віцебскі р-н
КАНДРАЦЬЕЎ   Іван Дзмітрыевіч 29.08(11.09)1917 в. Гарошкава, Дубровенскі р-н
КАНДРАЦЬЕЎ   Пётр Васільевіч 20.06.1909 г. Віцебск
Каралёў Павел Міхайлавіч 29.07.1915 в. Крыцкія, Гарадоцкі р-н
КАЎРОЎ   Фёдар Кузьміч 1912 в. Пасуддзева, Горацкі павет, цяпер Дубровенскі р-н
Квіцінскі Вячаслаў Антонавіч 25.11.1920 в. Антавільна, Лепельскі р-н
Клопаў Аніс Андрэевіч 14.05.1914 в. Наваселле, Ушацкі р-н
Кожар  Ілья Паўлавіч 03.08.1902 в. Малое Гальцава, Талачынскі р-н
КОТЧАНКА Фёдар Пятровіч 15.05.1918 в. Смакава, Віцебскі р-н
  Краснік Іван Міхайлавіч 30.07.1906 в. Іванск, Чашніцкі р-н
Крумін Іван Андрэевіч 1915 г. Гарадок
КУРЫЛЕНКА Уладзімір Цімафеевіч 25.12.1924 в. Бабінічы, Віцебскі р-н
           
  Л        
ЛАСКУНОЎ Мікалай Аляксеевіч 21.04.(04.05.)1911 в. Станіславова, Полацкі пав., цяпер  Шумілінскі р-н

Лаўрыновіч 

Эдуард

Віктаравіч

27.10.1909

в. Кулакова, Верхнядзвінскі р-н

Лугаўской Дзмітрый Іванавіч 17.11.1918 г. Віцебск
Лугоўскі     Мікалай Пятровіч 14.12.1911 в. Равуча, Талачынскі р-н
Лузгін     Аляксей Андрэевіч 01.02.1920 в. Загараддзе, Талачынскі р-н
           
  М        
Макавецкі     Фёдар Яфрэмавіч 25.02.1899 в. Багданаўка, Талачынскі р-н

Макіёнак 

Іван

Андрэевіч

15.07.1914

в. Гарадзілавічы, Верхнядзвінскі р-н

МАНКОВІЧ  Сцяпан Сцяпанавіч 13.05.1905 в. Беразіно, Докшыцкі р-н
маслоўская Ганна Іванаўна 06.01.1920 в. Курсевічы, Пастаўскі р-н

Мацкевіч

Ігнацій 

Вікенцьевіч

15(28).05.1912

в. Завольша, Сенненскі пав.,

цяпер Лёзненскі р-н

Мацюшоў  Аляксей Дзмітрыевіч 21.03.1916 в. Воўсішча, Сенненскі р-н

Мядзель 

Міхаіл

Маркавіч

17.10.1910

в. Задзежжа, Верхнядзвінскі р-н

           
  Н        
 

Навіцкі 

Яўген

Гаўрылавіч

15.08.1912

в. Копцевічы, Чашніцкі р-н

НІКІФАРАЎ Пётр Паўлавіч 29.07.1917 г. Віцебск
           
  О        
Осіпава Марыя Барысаўна 27.12.1908 в. Серкавіцы, Талачынскі р-н
           
  П        
ПЕРХАРОВІЧ  Франц Іосіфавіч 28.05.1894 в. Заляддзе, Докшыцкі р-н
ПЕШЧАНКА Андрэй Сямёнавіч 06.12.1921 г. Віцебск
ПІМЕНАЎ Васіль Васілевіч 27.03.1954 г. Віцебск
ПОЛАЗАЎ Канстанцін Мікалаевіч 22.06.1914 г. Віцебск
ПУСТЭЛЬНІКАЎ Сямён Сільвестравіч 10.02.1921 в. Свісцёлкі, Аршанскі р-н
 

Пшонны 

Сяргей

Фаміч

05.09.1922

в. Кушняроўка, Чашніцкі р-н

Пятаковіч   

Аляксандр

Францавіч

25.12.1914 г. Сянно
           
  Р        

Рамашкін 

Цімафей

Цярэнцьевіч

15.04.1919

в. Марчанкі, Гарадоцкі р-н

рУБІС  

Павел

Іванавіч

07.02.1923

в. Мікулінкі, Расонскі р-н

           
  С        
САЛЯНІКАЎ

Анатоль

Данілавіч

19.07.1919

в. Чурылава, Аршанскі р-н

СВІДЗІНСКІ Уладзімір Іванавіч 20.05.1923 г. Віцебск
СІЛЬНІЦКІ Міхаіл Фёдаравіч 20.11.1921 в. Заполле, Віцебскі р-н
СІЯНІН Міхаіл Данілавіч 17.12.1901 в. Забалацце, Аршанскі р-н
СМАРЧКОЎ   Мікіта Іванавіч 17(30).04.1916 в. Трафіменкі, Дубровенскі раён
СОБАЛЕЎ Іван Паўлавіч 11.11.1907 в. Шапуры, Віцебскі р-н
СПІРЫДЗЕНКА Мікалай Кузьміч 30.12.1916 (12.01.1917) в. Беразуга, Гарадоцкі пав., цяпер Шумілінскі р-н

Строчка

Іван

Іванавіч

10.10.1919

в. Пажарышча, Лепельскі пав.,

цяпер Бешанковіцкі р-н

 

Сурын

Марцін

Акімавіч

17.05.1908

в. Руднае, Чашніцкі р-н

Сычэнка  Пётр Фёдаравіч 06.06.1911 в. Новае Заазер’е, Талачынскі р-н
СЯРЖАНТАЎ Іван Якаўлевіч 17.02.1919 в. Якаўлевічы, Аршанскі р-н
           
  Т        

Тамашэвіч

Мікалай

Мікалаевіч

13.05.1921

в. Новыя Валосавічы, Лепельскі р-н

Тамашэўскі    Іван Герасімавіч 25.11.1918 в. Рудніца, Сенненскі р-н
Ткачэнка Міхаіл Мікалаевіч 1922 п. Бешанковічы
Томка  Ягор Андрэевіч 1935 в. Лявонаўцы, Міёрскі р-н

Траян

Надзея

Віктараўна

24.10.1921

г. Верхнядзвінск

Туфтаў

Іван

Мікітавіч

24.12.1912

в. Гарадзінец, Лепельскі р-н

   Тышэвіч Уладзімір Аляксандравіч 29.05.1923 г. Віцебск
           
  У        
           
  Ф        
           
  Х        
ХАМЧАНОЎСКІ Уладзімір Антонавіч 1920 в. Пірагі, Полацкі пав.,                              цяпер  Расонскі р-н
ХІГРЫН Барыс Львовіч 14.08.1909 г. Орша
           

 

Ц        
  Целешаў  Яўген Міхайлавіч 19.04.1923 пас. Забайкал, Талачынскі р-н
           
  Ч        
Чарапнёў Сяргей  Міхайлавіч  1918 в. Шніткі, Лёзненскі р-н
ЧЭРНЫШ   Аляксандр Іванавіч 12.02.1917 в. Кромавічы, Докшыцкі р-н
ЧАСНЫК Мікалай Лявонцьевіч 26.10.1921 г. Орша
           
  Ш        
ШМЫРОЎ Мінай Піліпавіч 1891 в. Пунішча, Віцебскі р-н
ШЭЛЕПЕНЬ Аляксандр Кірылавіч 13.10.1918 в. Забор'е, Полацкі пав., цяпер Расонскі р-н
           
  Э        
           
  Ю        
ЮХНАВЕЦ  Арсенцій Гаўрылавіч 1916 в. Бераснёўка, Докшыцкі р-н
           
  Я        

ялугін

Павел

Уладзіміравіч

08(21).09.1910

в. Янова, Лепельскі р-н

Янушкоўскі Іван Іванавіч 02.05.1915 в. Пыжы, Лёзненскі р-н

Янчанка 

Ілья

Платонавіч

27.07.1913

в. Калмакова,   Гарадоцкі р-н
 

Аршанскі раён   Бешанковіцкі раён   Браслаўскі раён   Верхнядзвінскі раён    Віцебскі раён  

ГАРАДОЦКІ раён ГЛЫБОЦКІ раён  Докшыцкі раён   Дубровенскі раён   Лепельскі раён   Лёзненскі раён  

Міёрскі раён   Пастаўскі раён   Полацкі раён   Расонскі раён   Сенненскі раён

Талачынскі раён   Ушацкі раён   ЧАШНІЦКІ раён   Шаркаўшчынскі раён   Шумілінскі раён

ЛЕГЕНДЫ І ПАДАННІ   ГарадЫ ВОБЛАСЦІ   ГЕРАЛЬДЫКА

ПІСЬМЕннікі, паэты, літаратары   МАСТАКІ   ВЫДАТНЫЯ І ЗНАКАМІТЫЯ ЛЮДЗІ

ГЕРОІ САВЕЦКАГА САЮЗА   ГЕРОІ САЦЫЯЛІСТЫЧНАЙ ПРАЦЫ

Галоўная  Карта сайта

© ГУ "Витебская областная библиотека им. В. И. Ленина", 2006 – 2010